Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z deníčku štěňátek....

 

5. 1. 2011

Nastal den "D"  a z Ivny se stala maminka sedmi báječných  štěňátek. Jejich tatínkem je krásný Jch. Tabasco Sylena.

Porod probíhal od 20:34 ( kdy se narodil 1. BT pejsek) a skončil 23: 39 ( jako poslední byla RU fenečka).

Narodili se 4 kluci ( 3BT a 1RU) a 3RU holčičky. Všichni se mají čile k světu!

ø porodní váha je 220g.

Porod proběhl bez komplikací. Ivny je starostlivá, pečující maminka:-)

 

 

7. 1. 2011

Štěňátka nám úspěšně přibírají na váze. Ivňulka se o ně vzorně stará!!

Mimi dostala jména a slušivé stuhy na krk ( abychom je rozeznali). Pejsci se jmenují: Barney, Bristol, Bolton, Brenty. Holčičky jsou: Blondie, Bassira a Bacarci :-)

Trocha " technických údajů":-)

Jméno:
 Bolton 
 Bacardi 
  Bristol 
Brenty
Barney
Blondie
Bassira
Čas porodu:
20:34
20:48 21:41 22:22 22:44 23:00 23 :39
Barva označení:
hnědá sv.žlutá sv.modrá neoznačen tm.modrá červená sv.fialová

 

 

11. 1. 2011

Mimča nám rostou do krásy:-) Náplní jejich dne ( jak jim závidím) je spinkat a papat. Ivny už na krátké chvilky opouští porodní bednu. Dokonce dovolila Becky a Archiemu omrknout svoje potomstvo:-)

 

12. 1. 2011

Dnes je to týden co se mimča narodila!!

 

15. 1. 2011

Bohužel, dnes zemřela krásná RU holčička - Bacardi. Měla problémy s jídlem.  I přes naše veškeré snahy, příroda rozhodla jinak.... Je nám to VELMI  líto!!!

 

19. 1. 2011

Štěňátka slaví 2. týden. Hezky se jim dobarvují čumáčky a očička už mají skoro otevřené . Jsou to dobří jedlíci:-)

 

21. 1. 2011

Miminka pěkně zvedají hlavičky a snaží se stavět na přední nohy.

 

25. 1. 2011

Štěňátka dnes poprvé vyzkoušela i jinou stravu než je mateřské mléko. Moc jim chutnalo.... kaši měli všude, ne jen v bříšku:-)

 

27. 1. 2011

Mimča mají už 3 týdny. Hrozně moc to letí!

Snaží se "okusovat" a porodní bedna jim začíná být malá. Brzy už budou v ohrádce. Pokračujeme v přikrmování, které jim nedělá žádný problém.

Dnes měl Boltík vzácnou návštěvu - přijela se za ním podívat jeho budoucí rodina. Jsou to velmi příjemní lidé a věřím, že se Boltík u nich bude mít MOC dobře:-)

 

Pro představu jak rosteme....

 hmotnost v gramech
Bolton Bristol Brenty Barney Blondie Bassira
  porodní váha 260 250 220 180 200 200
  1. týden 394 370 328 222 320 320
  2. týden 596 578 560 386 486 506
  3. týden 790 788 770 542 626 716

 

30. 1. 2011

Štěňátkům začínají růst zoubky. Ohrádka je čím dál, tím víc zajímá. 

Ivny už je většinu času mimo štěňata. Chodí je pouze pravidelně krmit a uklízet po nich. Jinak je sleduje z bezpečné vzdálenosti - přeci jen drápky a klubající se zoubky nejsou už nijak příjemné....

 

02. 2. 2011

Včera jsme odčervili...

 

05. 2. 2011

Dnes k nám přijela další vzácná návštěva - budoucí rodina od Brentíka:-) Tak to vypadá, že další pejsek půjde do milující rodiny, kde o něj bude velmi dobře postaráno!!

Mimča už slavila 4. týden:-)

Štěňátka se mají čile k světu. Okusují se, v zápalu hry na sebe vrčí, provokují se, mají zájem i o hračky.

2x denně dostávají příkrm. Už vyzkoušeli rozmočené granulky, tvaroh s piškotkama, ale nejvíce jim chutná masíčko....

 

10. 2. 2011

Štěňátkům je už 5 týdnů.

Jsou čím dál, tím víc podnikavější. Dneska byli na malém průzkumu po pokoji - mimo ohrádku. Výlet se jim moc líbil:-) Hry mimušek jsou hlasitější a daleko bouřlivější. Začínáme mít doma malou demoliční četu - jejich zoubkům nic neunikne:-)

Co se týče jídla, tak kromě masa jim hrozně moc zachutnal tvrdý sýr.

 

 

13. 2. 2011

Dnes za námi přijela další milá, vzácná návštěva -  budoucí rodina Blondie. Jsem přesvědčena, že i tentokráte pojede další mimčo do báječné, milující rodiny:-)

 

16. 2. 2011

Mimušky mají 6. týden.

Dostali 2. odčervení.

Štěňátka chodí na pravidelné výlety po celém bytě. Hrozně se jim to líbí . Prohlížejí si všechno velmi pečlivě svými zoubky. Prohánějí naší babičku Bekulku ( nebo spíše ona je) - moc pěkně si spolu hrají. Arčí se raději schovavá do bezpečí - ještě totiž nebyl schopen mimčům vysvětlit, že od něj vážně mléko nebude:-)

Zatím mají všichní nůžkový skus.

Krmíme už 3x denně. Mléčného baru se stále nechtějí vzdát - Ivňulka má pořád dost mléka.

 

22. 2. 2011

Mimča měla dnes velký den! Jela poprvé autem - zvládli na 1!!! Pak návštěva veterináře - prospali. Jsou naočkovaní - ani nemukli. Taky už mají za krkem čipy - to trošku okomentovali:-) Při pohledu na  jehlu, bych vyváděla daleko víc...

Mimo Barneyho ( klešťový skus) mají všichni nůžkový skus. Pejsci mají kuličky na svých místech. Bohužel 3 mají pupeční kýlu - na jejich odstranění jsme už domluvení s veterinářem. Jinak je jejich zdravotní stav v pořádku.

Je to veselá, hravá a umazlená kavalíří smečka:-)

 

1. 3. 2011

Basinka už má odstraněnou pupeční kýlu. Zvládla to moc, moc dobře. Zitra jedeme na operaci kýly ještě s Boltíkem a Brentíkem. Jsou to "chlapáci", takže jsem přesvědčena, že to zvládnou taky na 1!!

Mimča řádí po celém bytě. Kde dosáhnou, tak nechají své "zoubkové" podpisy. Snaží se chodit dělat loužičky na noviny.  Jsou to velmi mazlící mimča:-) Oslovujeme je jejich jmény - většinou na to velmi pěkně reagují.

Zítra jim bude 8 týdnů. Pomalu si začínají balit "baťůžky".... od pátku jsou mimča k odběru.

 

3. 3. 2011

Brentík a Boltík už mají také vyoperovanou pupeční kýlu. Oba jsou v pořádku a zase veselé dovádějí :-)

Dnes bylo hezké počasí, tak jsem poprvé vypustila celou smečku kavalírků na zahradu. Mimča si to hrozně užívala!!! Ivňulka je prohnala zahradou. Všichni si spolu báječně hráli.

 

4. 3. 2011

Nastal den, na který jsem se vůbec netěšila... miminka jsou ve věku, kdy opouštějí "hnízdo" ....

Dneska vyrazila do nového domova Blonduška. Její páníčci jsou moc fajn lidi a já vím, že se u nich bude mít  moooc dobře!!  Budeme v kontaktu, takže Vás možná budu brzy informovat o tom, jak se Blondušce daří v agillity a možná i na výstavách....

 

5. 3. 2011

Do nového domova dnes odjel Boltík. Stal se členem báječné rodiny. Bude mít i kamarádku - Britskou modrou kočičku:-). Zůstaneme v kontaktu, takže Vás budu určitě brzy informovat o tom jak se Bolíkoví skvěle daří a roste nám do krásy:-)

 

6. 3. 2011

Tohle byl náročný víkend.....

Dnes odjel se svojí novou rodinou do Brna Brentík. I tentokráte je to rodina, které jsem velmi ráda svěřila své štěňátko. Brentík (stejně jako Blonduška a Boltík) bude v dobrých rukou!!! Věřím, že bude v nové rodině šťastný, stejně tak, jako jsou šťastní oni, že ho mají:-)

Boltík zvládl dlouhou cestu do Prahy velmi dobře. Pomalu se zabydluje a seznamuje se svojí novou kamarádkou - kočičkou.

Přišel i další hezký emailík od Blondušky - tentokráte s jejími fotkami z nového domova.

VŠEM MOC A MOC DĚKUJI !!!!

 

10. 3. 2011

Dostávám stále krásné emailíky a fotky od majitelů Blondušky, Boltíka a Brentíka... přiznám se, že mimčům závidím jakou mají péči a hlavně jaký mají jídelníček.... :-)

Basinka už má také nové báječné  majitele!!!! Velmi ráda jim ji příští týden předám:-) Bude mít skvělou kamarádku kavalírku Keňušku (Kenya Zaječická horka). Keňuška s paničkou běhá agillity, takže doufám, že se Basinka nenechá dlouho přemlouvat... Věřím, že tento sport je pro naši Basinku jako stvořený:-)

Štěňátka krásně slyší na svoje jména. Učíme je základní povel, tj. přivolání - "ke mně" - za piškot, cokoli:-) Jsou moc šikovní, snaživí a umazlení.

 

12. 3. 2011

Je nádherný, sluníčkový den. Mimča dnes trávila hodně času na zahradě. Velmi, velmi si to užívala!! Proháněla se až do úplného vyčerpání:-) Pečlivě prozkoumávala všechny klacíky, kamínky a vlastně všechno na co jejich zoubky přišly.

Udělala jsem pár foteček - zde.

 

20. 3. 2011

Basinka vyrazila, směr Praha, do nového bydliště:-) Brzy Vás budu informovat jak se jí dobře daří!! Věřím, že svým páníčkům bude dělat jen samou radost!!!

Tento týden jsme byli na 2. očkování !!

Mimča mají 10. týden.

 

26. 3. 2011

Barney a Bristol byli tento týden odčerveni.

Pokud nám to počasí dovolí, tak trávíme spoustu času na zahradě. Štěňátka i zbytek smečky jsou z toho velmi nadšeni. Všichni se prohání a velmi pečlivě prozkoumávají každý kout zahrady:-)

Kluci slyší na svá jména, reagují na povel " ke mně", "ne" a pracujeme na povelu "čůrat"... brzy pochopili, že když udělají co se po nich chce, tak je nadšeně chválíme, ale hlavně se dobře napapají....

Dostáváme pravidelné zprávičky + fotky od Boltíka, Brentíka, Blondušky a Basinky.... všichni se mají moc dobře!!

Moc děkujeme:-)

 

03. 4. 2011

I Bárník si už našel novou rodinu. Jeho novým domovem je Havířov. Věříme, že i naše předposlední miminko bude mít spokojený psí život, bude milováno a hýčkáno:-)

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Vrh "B"